Galaxy mapa nám umožňuje efektivní navigaci spletí systémů v Elite. Zjistíme z ní nejen, kde se nacházíme, ale mnoho dalších užitečných informací, které nám pomohou se v galaxii alespoň trochu vyznat.
UI galaxy mapy má 5 záložek.
Galaxy mapa nám umožňuje efektivní navigaci spletí systémů v Elite. Zjistíme z ní nejen, kde se nacházíme, ale mnoho dalších užitečných informací, které nám pomohou se v galaxii alespoň trochu vyznat.
UI galaxy mapy má 5 záložek.
Při zvolení systému se nám v této první záložce zobrazí všechny dostupné obecné informace o daném systému jako např. typ hvězdy, populace, industriální zaměření nebo zda náleží nějaké supermocnosti, nebo je nezávislý.
V navigačním panelu máme interface pro plánování skoku/skoků do jiného systému. Naše loď má omezený doskok a proto je v některých případech potřeba více skoků. Každý skok však spotřebovává palivo podle vzdálenosti, kterou loď skáče. Z tohoto důvodu máme 2 typy tras - economical a fastest.
Economical route nám naplánuje trasu do cílové destinace tak, abychom po cestě při skocích spotřebovávali co nejméně paliva. tato možnost, se hodí, pokud potřebujete doletět daleko a nechcete cestou tankovat.
Fastest route nám naplánuje trasu bez ohledu na spotřebu paliva s cílem nás dostat do cílové destinace v co nejméně skocích. Spotřeba paliva je však mnohem větší a proto doporučujeme mít stále k dispozici fuel scoop.
Naplánovaná trasa se nám zobrazí oranžovou čárou ze systému do systému. Pokud je tato čára plná, můžeme bez problému skočit. Pokud je přerušovaná, nebudeme mít dostatek paliva ke skoku.
Pokud víme, že budeme převážet náklad a chceme si trasu naplánovat už teď, můžeme ve volbě “Cargo mass” zvolit kolik nákladu budeme převážet a poté si naplánovat trasu s naloženou lodí.
FSD Boost použijeme pouze, pokud boostneme náš FSD pomocí syntézy a Jet-Cone Boost nám propočítá trasu s využitím boostu od bílých trpaslíků a neutronových hvězd.
Bookmarky, neboli záložky nám slouží k dlouhodobému označení nějakého systému nebo objektu na mapě. Pokud zvolíme systém nebo Objekt, a klikneme na “Bookmark location”, uloží se nám v seznamu vlevo a my ho budeme moct kdykoliv opět jedním kliknutím najít.
V této záložce si můžeme změnit způsob zobrazení galaxy mapy.
REALISTIC nám zobrazí všechny hvězdy a jiné stelární objekty přesně tak, jak vypadají.
MAP nám umožní aplikovat všemožné filtry k efektivnímu plánování tras a hledání systémů se specifickými vlastnostmi. Můžeme filtrovat podle supermocností, state - neboli situací v jakých systém zrovna je, typu hvězd, způsobu vlády, ekonomiky a pod. Vždy si pak můžeme vyfiltrovat určité systémy.
Pomocí “Apply filter to route” pak, když budeme plánovat trasu, poletíme pouze přes systémy, které odpovídají našim filtrům. To se hodí například u typu hvězd. Když si zaškrtneme u “star type” pouze hvězdy typu O-B-A-F-G-K-M a použijeme filtr pro plánování trasy, zaručíme tím, že budeme moct u každé hvězdy natankovat pomocí Fuel scoopu.
Dále můžeme využít “Trending trade routes” úplně dole ve stylu zobrazení MAP, kde získáme přehled o Importu a Exportu různých typů zboží v okolních systémech. Pro trading však místo tohoto náhledu doporučujeme používat EDDB.io.
POWERPLAY je velmi složitý styl zobrazení a kapitola sama pro sebe a proto to zde nebudeme do podrobností vysvětlovat.
TL;DR: V rámci obydlené bubliny existují frakce které mezi sebou soupeří o vliv nad systémy. Každá frakce má nějaké své speciální moduly, které může hráč odemknout při splnění požadavků, které lze najít v powerplay menu ve hře. Tato mechanika však není velmi vyzrálá a nemá přílišný dopad na hru (moduly také nejsou výrazně lepší oproti standardním) Jediné opravdu užitečné využití powerplaye je, že v systémech, kde vládne frakce kterou vede Li-Yong-Rui, jsou k sehnání moduly a lodě s 15% slevou.
Zde si můžeme označit co chceme a nechceme aby se nám na galaxy mapě zobrazovalo.